صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

حدود 5 ميليارد مترمكعب گاز طبيعي در استان اصفهان مصرف شد

طی سه ماه نخست سالجاری مصرف شد؛

حدود 5 ميليارد مترمكعب گاز طبيعي در استان اصفهان مصرف شد

مديرعامل شركت گاز استان اصفهان، از مصرف بیش از 4میلیارد و 917میلیون و112هزار متر مکعب گاز طبيعي طي سه ماهه نخست سال جاری درسطح استان خبر داد و گفت: مصرف گاز در استان در سال‌های اخیر با توجه به توسعه شبکه گاز و جذب مشترکین جدید، افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال 1400 در بخش هاي خانگي، عمومی و صنعتي استان حدود 5 میلیارد متر مکعب گاز مصرف شده، افزود: از این میزان، 4 میلیارد و 287 میلیون متر مکعب مربوط به مصرف صنعتی و 553 میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی و 77میلیون متر مکعب نیز در بخش عمومی مصرف شده است.

مهندس علوی، افزود: طی سه ماهه اول سال سهم گاز طبیعی در بخش صنایع، مصارف عمده و نیروگاه ها 87 درصد، در بخش خانگی 11 درصد و در بخش عمومی 2 درصد بوده است.

وی، تصریح کرد: طبیعتاً در فصل گرم سال مصرف گاز در بخش خانگی و عمومی نظیر اماکن مذهبی، ورزشی، فرهنگی و... کاهش می یابد اما حجم زیادی از گاز در بخش تولید و صنعت استان مصرف می شود لذا هر چقدر مصرف منطقی و صرفه جویی انرژی داشته باشیم، چرخه تولید استان  قوی تر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تامین مستمر و پایدار گاز طبیعی را نیازمند مشارکت مشترکین در رعایت الگوهای مصرف برشمرد و تصریح کرد: افزایش تعداد مشترکین گاز در روند رو به رشد مصرف گاز طبیعی تاثیر داشته است، اما قطعاً با رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی و رعایت دمای رفاه می توانیم در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢١ تير ١٤٠٠ - ١٣:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 86
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب