صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

افزایش گازرسانی به نیروگاه‌های برق استان اصفهان

در دو ماهه ابتدایی امسال، رقمی حدود یک میلیارد و 300میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 36میلیون متر مکعب افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی مدیرعامل این شرکت، گفت: از مجموع یک میلیارد و 300میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف شده در بخش نیروگاهی، حدود 624 میلیون مترمکعب در فروردین ماه و مابقی در اردیبهشت امسال تحویل 5 نیروگاه تولید برق در سطح استان شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: سال گذشته بیش از 6 میلیارد و 494 میلیون متر مکعب گاز بدون محدودیت و به صورت مستمر به نیروگاه های مولد برق واگذار گردید تا هیچ نیروگاهی از سوخت مازوت استفاده نکند.

مهندس علوی، افزایش سهم نیروگاه‌ها از گاز طبیعی را موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار و از مسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان کرد و گفت: مصرف کنندگان انرژی در دو بخش گاز و برق نیز می توانند با صرفه جویی، سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحدهای تولیدی صنعتی از انرژی را فراهم کنند.

وی، افزود: مجموع گاز مصرفی استان در تمام بخش های مصرفی طی دو ماهه ابتدایی سال 1400، حدود 3 میلیارد و 559 میلیون مترمکعب بوده که حدود یک میلیارد و 252میلیون متر مکعب آن در بخش نیروگاهی و برای تولید برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در ادامه با تاکید بر مصرف بهینه گاز افزود: گاز طبیعی یک سوخت پاک، ایمن و استراتژیک در کشور است که نیازمند مدیریت مصرف بوده و در صورت همکاری و اعمال تدابیر صحیح مشترکین خانگی و تجاری و صاحبان صنایع، در جهت مصرف بهینه گاز و استفاده از دستگاه های گازسوز با راندمان بالا، می توان بخش عظیمی از این انرژی ارزشمند را که ۷۰ درصد سبد سوخت کشور را شامل می شود و از طرفی به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور به شمار می رود حفظ و نگهداری نموده و نسل های آینده از آن بهره مند گردند.

وی، با تاکید بر اینکه مشترکین استان در بخش های مختلف خانگی،تجاری و صنعتی حدود یک میلیون و 9۰۰ هزار مشترک می باشند از آنها خواست تا علاوه بر مصرف بهینه گاز و رعایت مسائل ایمنی در پرداخت گازبهاء در موعد مقرر اقدام تا شرکت را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایند.

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ١٨ خرداد ١٤٠٠ - ١٤:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 217
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب