صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات گازرسانی به روستاهای سخت گذر پیشکوه فریدونشهر

 

گازرسانی به مناطق محروم استان

پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات گازرسانی به روستاهای سخت گذر پیشکوه فریدونشهر

عملیات گازرسانی به 7 روستای منطقه پیشکوه فریدونشهر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی،مدیرعامل این شرکت اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح را بیش از 580 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: گازرسانی به مناطق سخت گذر تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات مردم در تامین گاز برای مصارف خانگی دارد.

وی، با بیان اینکه طبق طرح مهیا شده، گاز دهستان پیشکوه فریدونشهر از طریق شهرستان مجاور یعنی شهرستان الیگودرز در استان لرستان تأمین خواهد شد، افزود: پس از انجام آیین کلنگ زنی، بلافاصله عملیات حفاری برای لوله گذاری در محدوده‌ای از طرح که در شهرستان فریدونشهر قرار داشت انجام شد اما انجام طرح در استان لرستان به چالش های برخورد  که پروژه را با تاخیر مواجهه ساخت.

مهندس علوی، تصریح کرد: بخشی از لوله گذاری این پروژه از کنار جاده عبور می‌کند و در حریم جاده قرار دارد به همین دلیل می بایست مجوز حفاری از مسئولان راه و شهرسازی استان لرستان اخذ می گردید و از طرفی اگر می خواستیم مسیر عبور لوله را از حریم جاده خارج کنیم به اراضی کشاورزی برخورد می کردیم که این امر نیز معارض شخصی داشته و رفع معارض نیازمند هزینه‌های کلانی است .

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: به محض اخذ مجوز حفاری در حریم جاده و با توجه به تامین لوله مورد نیاز، عملیات اجرایی خط تغذیه از سر گرفته می شود و درحال حاضر این پروژه در بخش شبکه روستایی با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی، خاطر نشان ساخت: خط اصلی این طرح به طول ۱۳ کیلومتر تا اولین ایستگاه تقلیل فشار با قطر ۶ اینچ منظور شده است، این خط لوله ظرفیت گازرسانی برای همه روستاهای منطقه پیشکوه را داراست ولی در فاز نخست به هفت روستا گازرسانی صورت می گیرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٠ - ١٢:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 137
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب