صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

نقش مؤثر ائمه جماعات در اشاعه فرهنگ مصرف بهینه گاز در جامعه

Normal 0 false false false

نشست هم اندیشی ائمه جماعات ادارات تابعه شرکت گاز استان اصفهان بمنظور اشاعه فرهنگ مصرف بهینه گاز وهمچنین ساماندهی و توسعه فرهنگ  اقامه نماز در ادارات و تعیین رابط ائمه جماعات در ادارات این شرکت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان، مهندس علوی مدیرعامل این شرکت در جمع ائمه جماعات ادارات گازرسانی استان، رشد جمعيت ، محدود بودن منابع سوختي، افزايش وسايل انرژي در جامعه را به عنوان چالش بزرگ جامعه كنوني توصيف كرد و گفت:روحانيون و طلاب حوزه هاي علميه به عنوان شخصيت هاي تاثير گذار بر مردم با سخنراني هاي خود در مساجد ، هيات ها و تريبون هاي مختلف، مي توانند مفاهيم مديريت مصرف را به مردم انتقال دهند.

وي، مديريت مصرف را با توجه به شرایط کنونی جامعه اجتناب ناپذیر دانست و گفت: انتقال مفاهيم مديريت مصرف و مصاديق اسراف و صرفه جويي با استفاده از آيات، روايات و احاديث، يكي از شيوه هاي كاربردي در آگاه سازي مردم است و ما در صنعت گاز استان ، نيازمند اطلاع رساني و آموزش به كمك ائمه جماعات و رهبران فكري جامعه هستيم.

مهندس علوی، با تاکید برضرورت تغيير نگرش و فرهنگ رايج مصرف گرايي در جامعه و ترغيب مردم به رعايت اصول صحيح مصرف  انرژی گفت: برنامه پایش دمای ادارات و سازمان‌ها درزمستان سال  گذشته  اجرا و امسال نیز برنامه ریزی شده لذا با ممیزی پایش دمای مساجد و حسینیه‌ها انتظار بر این است که ائمه جماعات و هیئت امنای اماکن مذهبی با رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه)، مبلغ و مروج فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی درجامعه باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در ادامه ضمن تاکید براهمیت نماز اول وقت از تلاش صورت گرفته در جهت اقامه نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر کرد و بیان داشت: همه ما باید درجهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش نماییم و با اقامه فریضه نماز در جهت پیشگیری از تخلفات و بد اخلاقی های اداری کوشش گردد.

علوی، افزود: اخلاق و رفتار خوب نقش مهمی را در ایجاد فضای نماز ایجاد می کند، اصول و ارزش های اخلاقی از جمله؛ خدا محوری، قانون مداری، خدمت به مردم و پاسخگویی، ایثار، امانت داری و صرفه جویی، بهره وری مستمر، کارگروهی برای سعادت همگانی، دانش مداری و نوآوری، احترام و فروتنی باید حاکم بر امور باشد و ائمه جماعات می توانند در نهادینه کردن این ارزشهای اخلاقی در کارکنان موثر باشند.

وی، خاطر نشان ساخت: کارکنان این شرکت با اعتقاد به ارزش های اخلاقی فوق به مردم شریف استان خدمت رسانی می کنند و در حال حاضر حدود یک میلیون و 900 مشترک گاز طبیعی در 111 شهر و 1066 روستای سطح استان از این نعمت برخوردار هستند.

در ادامه حجت الاسلام علیمحمدی مسئول هماهنگی ائمه جماعات منطقه دو ضمن تشکر از توجه ویژه شرکت گاز به امر صرفه جویی که یک معروف دینی می‌باشد، مهم‌ترین عامل در موفقیت هر کاری از جمله رعایت صرفه جویی ، جلب اعتماد مردم عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس هماهنگی‌های بعمل آمده، تمامی مسئولین مساجد، روحانیون معزز و کانون مداحان در جهت ترویج فرهنگ مصرف بهینه گاز تلاش خواهند کرد.

وی، تصریح کرد: برای جلب اعتماد و رضایت مردم، همکاری مسئولین با یکدیگر و همراهی با مردم لازم و ضروری است.

گفتنی است در ادامه هریک از ائمه جماعت شرکت گاز استان اصفهان نظرات و پیشنهادات خود را جهت پیشرفت امور مربوط به توسعه و اشاعه فرهنگ اقامه نماز و مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی بیان و شرکت در انتخابات مطرح نمودند.

درپایان، از زحمات و تلاش های آقای محمد شعرای نجاتی دبیر سابق ستاد اقامه نماز شرکت، تقدیر به عمل آمد و علیرضا کرباسیون به عنوان دبیر جدید ستاد اقامه نماز شرکت گاز استان اصفهان به روحانیون معرفی گردید.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٠ - ١٤:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 136
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب