صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اصلی 


نسخه چاپي

برگزاری مانور بزرگ آتش سوزی در انبار مرکزی شرکت گاز استان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان؛ مانور بزرگ آتش سوزی در انبار شهید فلسفی شرکت گاز با حضور واحدهای آتشنشانی اصفهان وخمینیشهر، نیروی انتظامی اصفهان و خمینی شهر، پلیس راهور اصفهان و خمینیشهر و اورژانس برگزار شد.

در این مانور که با همکاری واحدهای امور کالا، حراست، امور HSE و پدافند غیرعامل، روابط عمومی و پایگاه مقاومت بسیج وخدمات اجتماعی و رفاهی برگزار شد، 60 نفر از پرسنل شرکتی و 30 نفر از سازمانهای امدادرسان و خدمات رسان مشارکت داشتند.

رویداد آغازگر مانور که در 2 نقطه متفاوت ضلع شرقی و غربی انبار شهید فلسفی برگزار شد، آتشسوزی انبار پلی اتیلن در ضلع شرقی و سرایت آتش خار و خاشاک به پالتهای چوبی و انبار لاستیک اسقاطی در ضلع غربی انبار بود.

همچنین،از نکات قابل توجه مانور نزدیکی حریق به انبار مرکاپتان و رصد لحظهای دمای مرکاپتان برای واکنش سریع پرسنل امور کالا و واحدهای آتشنشانی بود.

لازم به ذکر است، محورهای اجرای مانور، اطفای حریق انبار کالاهای اسقاطی در حجم زیاد، اطفای حریق پلی اتیلن، استفاده از ماسکهای هوای فشرده به دلیل دود زیاد حریق، انجام کمکهای اولیه و اورژانسی به افراد مسموم شده در اثر استنشاق بخارات مرکاپتان، ایجاد مکانیزم رصد دمای انبار مرکاپتان و جلوگیری از گسترش حریق به بشکههای مرکاپتان، ایجاد نظم و حراست از اموال و مدیریت توقف خودروها در طول اجرای مانور، راهنمایی خودروهای سبک و سنگین عبوری از جاده خمینیشهر به منظور عدم تجمع افراد و تصادفات احتمالی، رصد بخشهای مختلف انبار توسط دوربینهای حفاظت الکترونیک حراست و خروج اضطراری پرسنل بود.

همچنین، در آغاز مانور نحوه خارج نمودن خودروهای سبک و سنگین از محل انبار به منظور آزادسازی مسیر برای خودروهای امدادی، جابجایی پالتهای بشکههای مرکاپتان در زمان حریق، جابجایی باندل‏های لوله‏های پلی اتیلن به منظور جلوگیری از توسعه حریق و آزمایش سیستم های اعلام حریق اتوماتیک از دیگر بخش های مانور بود.

در انتهای مانور، رییس امور کالا و رییس امور HSE و پدافند غیرعامل ضمن تشکر از حضور مؤثر پرسنل شرکت گاز و سازمانهای خدمات رسان و امدادرسان، بر اجرای یک سناریوی نزدیک به واقعیت تأکید نمودند.

در جلسه ارزیابی مانور که بلافاصله پس از اجرای مانور در دفتر رییس امور کالا برگزار شد، رییس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران گاز استان نسبت به ارائه آنالیز نقاط قوت، ضعف، فرصت و تردید (SWOT) اقدام و فرماندهان میدانی دیدگاههای خود را در خصوص چگونگی واکنش در شرایط اضطراری ارائه دادند.

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - ١٢:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 315
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب