صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

استان اصفهان، رتبه دوم مصرف گاز کشور را دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مهندس علوی و هیئت همراه در دیدار با استاندار اصفهان، گزارش مبسوطی از عملکرد شرکت گاز ارائه و گفت:این شرکت با توزیع سالانه 21 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی، در میزان مصرف گاز در رتبه دوم کشور قرار دارد.

وی، بیان داشت؛ در حال حاضر از ۱۱۰ شهر استان ۱۰۷ شهر از نعمت گاز بهره مند شده و شبکه های گازرسانی در همه جای استان اصفهان گسترده و تقریبا تمام روستاهای دارای ۲۰ خانوار واجد شرایط از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: 6.5 درصد از مساحت کشور و 6.5 درصد جعیت کشورمربوط به استان اصفهان است، که از این میزان ۹۹.۵ درصد جمعیت استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی، با اشاره به اینکه، در حال حاضر از ۱۲۳۸ روستای استان که مشمول گاز رسانی هستند تاکنون به ۱۰۶۰ روستا گاز رسانی شده است، ادامه داد: الباقی روستاها بعلت فاصله زیاد از خطوط و غیر اقتصادی بودن هزینه ها تاکنون گازدار نشده است.

سیدمصطفی علوی، اظهار داشت: با اقدامات این شرکت و گاز رسانی مطلوب، روزهای پاک استان از ۱۰ روز در سال ۹۴ به ۴۲ روز در سال ۹۷ رسیده است.

وی، افزود: متوسط مصرف روزانه گاز در سطح استان را 57.5 میلیون متر مکعب برشمرد و گفت: از این میزان روزانه 6.4متر مکعب در خانوارهای شهری و 6.8 متر مکعب در خانوارهای روستایی به مصرف می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: در بخش صنعت از مجموع حدود ۱۰ هزار واحد صنعتی ۸ هزار و ۶۰۰ واحد از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.

علوی، با بیان اینکه این شرکت متعهد به توزیع گاز به صورت مستمر در تمام ایام سال است، تصریح کرد: دو ویژگی استمرار گازرسانی و تحویل گاز ایمن همواره از اهداف اصلی و مورد توجه شرکت گاز استان اصفهان بوده است.

وی، با اشاره به اینکه سالانه این شرکت برای نگهداری شبکه و انشعابات گاز هزینه های زیادی پرداخت می کند از مشترکین عزیز استان که تعداد آن ها بالغ بر یک میلیون و هشتصدهزار مشترک می باشد خواست تا با پرداخت به موقع گازبهاء، این شرکت را در ارائه خدمات یاری نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: برخی افراد فرصت طلب و خلاف کار به مشترکین خانگی و صنعتی این شرکت مراجعه و با دریافت مبالغی مدعی اصلاح سیستم اندازه گیری و نهایتا دستکاری کنتور می شوند. این افراد خلافکار بوده و چنانچه کنتور دستکاری گردد علاوه بر اعمال جریمه، هزینه تنظیم و نصب یک کنتور از مشترکین این شرکت نیز دریافت می گردد.

 

استانداردهای گاز باید نهادینه شود

استاندار اصفهان ضمن قدردانی از مدیرعامل و پرسنل شرکت گاز استان اظهار داشت: رعایت استانداردها در گاز رسانی و حفظ اصول ایمنی توسط مردم ضروری است و باید در این خصوص فرهنگ سازی شود.

دکتر عباس رضایی، استاندار اصفهان، در دیدار مدیرعامل و معاونین شرکت گاز استان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده مدیران و پرسنل این شرکت، اظهار داشت: رعایت استانداردها در فرآیند گازرسانی و حفظ اصول ایمنی توسط مردم ضروری است و باید در این خصوص فرهنگ سازی شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: مجموعه شرکت گاز، فعالیت های خوبی به منظور خدمت رسانی مطلوب به مردم انجام داده که این اقدامات موجب شادابی و سرزندگی اقشار مختلف در شهرها و روستاهای استان اصفهان گردیده است.

رضایی، با تاکید به اینکه، همدلی و همکاری و هماهنگی سازمان ها و دستگاه های اجرایی بایکدیگر می تواند نگاهی همه جانبه به مسائل را رقم زند و خدمت رسانی به مردم نیز تسریع شود افزود: آنهایی که نیت خالص برای کمک به خلق دارند، خداوند نیز امور را برایشان آسان می گرداند.

وی ادامه داد: خدمت به خلق از توفیقات الهی است که باید قدر آن را بدانیم و با نیت پاک در مسیر تعالی خود و سازمان با امید و نشاط هرچه بیشتر، تلاش نمائیم.

استاندار اصفهان، اضافه کرد: متأسفانه در برخی مدارس و مساجد، اتلاف انرژی صورت می گیرد که باید فرهنگ سازی مناسب و آموزش عمومی در این خصوص به منظور صرفه جویی هرچه بیشتر در مصرف گاز در اولویت های شرکت گاز استان اصفهان باشد.

استاندار اصفهان یادآور شد: مناطق سردسیری و کویری باید مورد توجه بیشتر شرکت گاز استان قرار گیرد تا گاز رسانی به این مناطق با مشکل و محدودیتی روبرو نگردد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، انباشت بدهی های برخی از شرکت ها و صاحبان صنایع به شرکت گاز استان، باید با تعامل مرتفع شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨ - ١٣:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2127
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب