صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

گازرسانی به جندق و فرخی در شرقی‌ترین نقطه استان

در شهرستان خوروبیابانک

گازرسانی به جندق و فرخی در شرقی‌ترین نقطه استان

گازرسانی به شهرهای جندق و فرخی از توابع شهرستان خوروبیابانک، با حضور مشاور وزیر نفت به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان؛ در آیین افتتاح این دو پروژه بزرگ گازرسانی در استان اصفهان که با حضور، مشاوروزیر نفت، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،  نماینده مردم  نایین وخور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی و فرماندار خورو بیابنک و جمعی از مسئولان انجام گرفت، مهندس محمود آستانه گفت: بسیار خرسندیم که در ابتدای فصل سرما شاهد بهره برداری از پروژه گازرسانی به دو شهر در این منطقه کویری هستیم.

مشاور وزیر نفت، افزود: در حال حاضر 85 درصد از جمعیت روستا های کشور به شبکه گاز سراسری متصل است.

وی، بیان داشت: در سفر قبلی که به استان اصفهان داشتیم مقرر شد تا اجرای یک خط انتقال سراسری به طول حدود 300 کیلومتر از شهرستان نایین به خور و بیابانک متصل گردد و در مسیر این خط تمامی روستاها و صنایع واجد شرایط به تدریج از گازطبیعی بهره مند شوند، مورد برسی قرار گرفت. .

محمود آستانه، با اظهار امیدواری از اینکه در آینده نزدیک این پروژه اجرایی گردد، تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح که بیش از 1200میلیارد تومان هزینه برای آن پیش بینی شده است دسترسی پایدار به گاز طبیعی برای مردم این منطقه فراهم خواهد شد.

وی، با اشاره به اینکه این منطقه کویری به لحاظ داشتن منابع و ذخایر غنی از معادن مختلف دارای فرصت های عظیم سرمایه گذاری است و نیازمند زیر ساخت مناسب است، گفت: بهره برداری از پروژه استراتژیک فصل جدیدی برای مردم این منطقه آغاز می کند.

در ادامه مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، نیز با بیان اینکه با بهره برداری از پروژه گازرسانی شهرهای فرخی و جندق بیش از دو هزار و 599 مشترک از نعمت گاز بهره مند می شوند گفت: در این طرح بیش از یک هزار و 622انشعاب در شهر جندق و 977 انشعاب در شهر فرخی اجرایی شده، همچنین یک ایستگاه دختر با ظرفیت دو هزار و 500 متر مکعب در ساعت در شهر جندق و یک ایستگاه دختر با ظرفیت یک هزارمتر مکعب در ساعت در شهر فرخی راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.

سید مصطفی علوی، هزینه گازرسانی به این دو شهر را بیش از 105 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: با اجرای این طرح، با استفاده از لوله های پلی اتیلن در سایزهای 63 ، 90 ، 110 ، 160 و 200 میلی متر 75 کیلومتر شبکه گذاری شده است.

وی، گفت: گاز CNG از طریق تانکرهای مخصوص در ایستگاه مادر نایین بارگیری و سپس در ایستگاه دختر جندق با ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب وهمچنین ایستگاه هزار متر مکعب فرخی تحویل می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: شبکه گذاری این دوشهر با لوله های پلی اتلین و مطابق با آخرین تکنو لوژی  و استاندارد های دنیا است که آفت آن فقط ضربه است، لذا در هر نقطه ای از شهر که لازم به حفاری است، می بایست قبل از اقدام به هرگونه حفاری هماهنگی های لازم با شرکت گاز انجام شده و نهایت دقت در مراقبت از این لوله ها فراهم گردد.

مهندس علوی، افزود: تنظیم فشار گاز با زحمات بسیاری انجام می شود تا گاز با آخرین استانداردهای روز دنیا به دست مصرف کننده برسد لذا از مشترکین درخواست می شود که در مصرف ایمن و بهینه گاز دقت لازم را داشته باشند.

وی، با اشاره به اینکه طرح بزرگی دراین دو شهر انجام شده که برای آن بسیار هزینه شده، بیان داشت: هرساله دو میلیون و 500هزار لیتر فرآورده نفتی در سطح استان صرفه جویی می شود که این میزان علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در کاهش آلایندگی محیط زیست نیز بسیار موثر است.

مهندس علوی،با اشاره به اینکه، در حال حاضر شرکت گاز برای حمل هر تانکر گاز فشرده تا ایستگاه نایین می بایست هزینه ای را به عنوان عوارض به اداره راه و ترابری پرداخت کند که روزانه هزینه هنگفتی را به این شرکت تحمیل می کند ، گفت: از فرمانداری و مسئولان استان تقاضا داریم این مسئله را مرتفع نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: همچنین نیروی انتظامی و پلیس راهور نیز برخی مواقع برای این مخازن و تانکرها محدودیت هایی اعمال می کند که به نوعی در خدمات رسانی سریع و به موقع به مردم منطقه اشکال ایجاد شده است لذا انتظار می رود این محدودیت ها برای این تانکر ها برداشته شود با این توضیح که وسایط نقلیه و رانندگانی که در این راستا بکار گرفته شده اند همگی آموزش دیده و از آخرین استانداردها برخوردار هستند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1474
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب