صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

اقدامات اصلاحی فرآیند مدیریت تکنولوژی

در پی خودارزیابی سال گذشته؛

اقدامات اصلاحی فرآیند مدیریت تکنولوژی

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: تدوین برنامه اجرایی و پایش پروژه های بهبود فناوری، بازنگری و بروزآوری فرم ارزیابی فناوری منطبق با ارزش های پیشنهادی مدل کسب و کار و الویت بندی بر اساس آن، بازنگری و بروزآوری نقشه راه فناوری و تدوین گزارش ارزیابی کارایی و اثربخشی فناوری های بهبود یافته مهمترین اقدامات اصلاحی است که پس از خود ارزیابی سال 97 می توان به آن اشاره داشت.

شرکت گاز استان اصفهان در راستای دستیابی به اهداف تعالی سازمانی با تشکیل یازده کمیته تخصصی ومشارکت کارکنان خود، در حال پیاده سازی و نهادینه کردن مدل سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت کشور است که یکی از این کمیته های یازده گانه کمیته تکنولوژی است.

به گزارش روابط عمومی به منظور بررسی و برنامه ریزی برای اقدامات اصلاحی یاد شده از ابتدای سال جاری 17 جلسه در کمیته تکنولوژی تشکیل که طی آن در راستای تعیین آخرین وضعیت تکنولوژی اعم از؛ منسوخ، در حال بهره برداری، نیازمند بهبود و در حال ارتقا، فرم مربوطه طراحی و به تمامی واحد های دارای تکنولوژی اعلام گردید.

سید مصطفی علوی، گفت: همچنین به منظور تعیین میزان اثربخشی تکنولوژی ها در فرم های مربوطه شاخص های مرتبط با تکنولوژی ها و میزان تاثیر تکنولوژی مشخص شد و پس از انجام این اقدامات نتیجه در اختیار مشاور تعالی سازمانی قرار گرفت تا نسبت به شناسایی تکنولوژی های کلیدی سازمان اقدام گردد .

وی، افزود: در گام نخست طی چند جلسه تعداد 232 تکنولوژی شناسایی شد که تعداد 104 تکنولوژی ویژه شرکت گاز ، مشخص گردید سپس با استفاده از عوامل کلیدی موفقیت (شامل ده شاخص) واحد های مربوطه نسبت به امتیاز دهی به تکنولوژی اقدام کرده و در نهایت 43 تکنولوژی شناسایی شد.

علوی، گفت: با هدف تدوین نقشه راه جدید، مدیریت تکنولوژی برای هر یک از 43 تکنولوژی کلیدی شناسایی شده یک شناسنامه تکنولوژی تهیه و پس از تبیین نقاط ابهام ، تکمیل شناسنامه ها در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است، گام بعدی کمیته تکنولوژی تهیه پیش نویس نقشه راه جدید مدیریت تکنولوژی بر اساس تکنولوژی های کلیدی شناسایی شده می باشد.

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ - ١٣:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2302
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب