صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

اجرای 175 مصوبه در کمیته تامین کنندگان شرکت گاز استان اصفهان

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: در راستاي مديريت شراكت ها و ارتباطات با تامين كنندگان و پيمانكاران، ارزيابي عملكرد و توسعه هم افزايي و بهبود كيفيت خدمات آنها، كميته تامين كنندگان از شهریور سال 92 با یازده عضو تشكيل و تا کنون 175 مصوبه در این حوزه اجرایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شركت گاز استان اصفهان، این شرکت  در راستای دستیابی به اهداف تعالی سازمانی با تشکیل یازده کمیته تخصصی ومشارکت کارکنان خود، در حال پیاده سازی و نهادینه کردن مدل سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت کشور است که یکی از این کمیته های یازده گانه کمیته تامین کنندگان می باشد.

سید مصطفی علوی، افزود: از زمان تشکیل کمیته تامین کنندگان تا کنون 117 جلسه برگزار و 175 مصوبه پیگیری شده است و همچنین 5 اقدام اصلاحی ناشی از خود ارزیابی نیز در سال گذشته اجرایی گردید.

وی، تصریح کرد: با شناسائي و نقاط قوت و ضعف، فرصتها و تهديدها، زمينه هاي قابل بهبود شركت مشخص گرديد و پروژه هاي بهبود حوزه تامين، در راستاي اهداف استراتژیک تامین با کیفیت و بهنگام، بهبود فرآیند برون سپاري و توسعه زنجیره تامین مبتني بر فرآیند مدیریت تامین و زیر فرآيندهای برآورد، ارزیابی پیمانکاران و تامین کنندگان، انتخاب پیمانکاران و عقد قرارداد، بازرسی کالا، تامین و خرید کالا صورت پذيرفت.

علوی، تدوين دستورالعمل نحوه ارزيابي و انتخاب پيمانكاران نمونه به منظور تقدير ساليانه و ارزيابي كيفي پيمانكاران و تامين كنندگان، توسعه رويكرد مديريت ريسك به حوزه تامين، توسعه نظام پيشنهادات به تامين كنندگان، ايجاد مكانيزم نظرسنجي از تامين كنندگان، بازنگري و تدوين شاخص هاي حوزه تامين و سنجش اثر بخشي رويكردها، طراحي و استقرار نظام جامع مديريت برون سپاري را از مهمترین اقدامات کمیته تامین کنندگان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین، شناسايي و طبقه بندي تامين كنندگان براساس نوع تامین و نیاز به خدمت ایشان در قالب 3 گروه اصلي تامین کنندگان كالا، تامين كنندگان اجرایی، تامين كنندگان خدماتي را از دیگر اقدامات کمیته تامین کنندگان برشمرد و گفت: اطلاعات ايشان در قالب بانك هاي اطلاعاتي امور پیمان ها نظام مند گرديده و باتوجه به اهمیت نقش هر گروه در تحقق راهبرد، سیاست هایی جهت ارتباط بهتر با ایشان اتخاذ شده است.

وی، بیان داشت: در راستای توسعه رويكرد مديريت ريسك به حوزه تامين با همكاري واحد HSE و واحد پژوهش يك پروژه كارشناسي ارشد تعريف گرديد و ريسك هاي تامين كنندگان در 3 گروه ( تامين كنندگان كالا ، تامين كنندگان اجرائي و تامين كنندگان خدمات ) بر اساس روش FMEA شناسايي و اقدام اصلاحي مرتبط تعریف گردید.

علوی گفت: برای افزايش انگيزه و تقدير از تامين كنندگان برتر گردهمايي سالانه ای هر ساله برگزار می شود ، که تعامل و تقويت ارتباط با تامين كنندگان، افزايش فرهنگ ايمني در پيمان ها،ايجاد نظام رتبه بندي با ذكر نقاط قوت وضعف و ايجاد مكانيزم نظر سنجي از تامين كنندگان برگزار می شود

وی، افزود: همچنین به منظور كنترل فعاليتهاي حوزه تامين شاخصهاي هر حوزه طراحي گرديد كه به صورت دوره اي توسط متوليان مربوطه اطلاعات خواسته شده ارائه و شاخص ها بصورت مرتب رصد مي گردد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٤ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2449
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب