صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی خبر داد:

جذب بیش از 100 هزار مشترک جدید گاز طبیعی در استان خراسان رضوی در سال ۹۸

سال گذشته در استان خراسان رضوی، بیش از ۴۹۰ واحد صنعتی گازدار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: از این تعداد صنایع گازدار شده، 397 واحد صنعتی، مشمول مصوبه شورای اقتصاد و 99 مورد نیز از محل منابع داخلی شرکت گازدار شد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته، 158 روستا گازرسانی شد که با این تعداد روستا، تعداد روستاهای گازدار شده در این استان به 2216 روستا رسید. علاوه بر آن، شهر بار نیز به شبکه سراسری گاز متصل شد که با آن تعداد شهرها، به 79 شهر رسید و بدین ترتیب، ضریب نفوذ روستایی به 90 درصد و در حوزه شهری، این ضریب نفوذ تقریباً به 100 درصد رسیده است.

افتخاری در خصوص میزان شبکه‌گذاری و اشتراک‌پذیری جدید در سال گذشته، گفت: مجموعاً با احتساب شبکه‌گذاری در سال قبل، در شهر و روستا 2759 کیلومتر شبکه شهری و روستایی و در خصوص اشتراک‌پذیری نیز 106563 مشترک جدید در شهر و روستا داشتیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی زمستان سال گذشته را زمستان بسیار سختی توصیف کرد و عنوان کرد: سال گذشته ، مصرف گاز با افزایشی نسبی، به حدود 12 میلیارد و 400 میلیون مترمکعب رسید که بخشی از این افزایش مربوط به رشد واحدهای انرژی بر در این استان است.

افتخاری یکی از پروژه‌های شاخص سال گذشته را، تعمیرات ایستگاه‌های تقلیل فشار عنوان کرد و گفت: سال قبل، 1055 مورد تعمیرات روی ایستگاه‌های گازدار در سطح استان داشتیم که بسیار برای ما مهم بود؛ چراکه می‌خواستیم پایداری و تاب‌آوری گاز را با حفظ و صیانت از تأسیسات گاز که جزو سرمایه‌های شرکت گاز است، داشته باشیم. در کنار این موضوع، یک‌سری پروژه‌هایی را نیز برای افزایش کیفیت خدمات داشتیم.

وی در پایان، با اشاره به سال جهش تولید، تصریح کرد: تلاش کردیم تا با این شعار، امسال، صنایع را پررنگ‌تر ببینیم؛ چون به نظر می‌رسد گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی، یکی از راهکارهای مؤثر در جهش تولید باشد؛ چراکه صنعتگران و تولیدگران می‌توانند به واقع، این جهش و تغییر را ببینند، ضمن آن که تغییر سوخت مصرفی از سوخت فسیلی به گاز طبیعی، هم در افزایش کیفیت محصول و هم در کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده و هم ملاحظات زیست‌محیطی مؤثر است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/23 - ١٣:٠٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 590