صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:

قابلیت اطمینان صد در صدی خطوط انتقال گاز در تامین و انتقال گاز در کشور

شرکت انتقال گاز ایران در دی ماه 97، رکورد بیشترین میزان انتقال گاز با میزان ٧۶١.٢ میلیون مترمکعب را شکست.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: رکورد دیگر شرکت انتقال گاز در سال گذشته، باز هم مربوط به دی ماه و با قابلیت اطمینان صد در صدی در تامین و انتقال گاز بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر یک برنامه 10 ساله برون سپاری برای نخستین بار در شرکت تدوین کردیم که متناسب با دوران کاری کارکنان انتقال گاز تدوین شده و با وجود نیروهای متخصص، اطمینان داریم این کار به خوبی انجام خواهد شد.

توکلی با بیان این که رونق تولید به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تأمین انرژی اشاره کرد، گفت: در گام نخست، سرمایه‌گذاران، با حصول اطمینان از بهره‌مندی و دسترسی پایدار به انرژی در یک منطقه، با رغبت و انگیزه بیشتری نسبت به حضور و سرمایه‌گذاری در آن منطقه و پروژه اقدام می‌کنند، ضمن آن که جایگاه گاز به عنوان سوختی ارزان و پاک بر هیچکس پوشیده نیست و نسبت به دیگر سوخت های فسیلی مزیت های غیر قابل انکاری دارد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به این که امسال نخستین برون‌سپاری برای ایستگاه تقویت فشار گاز صفادشت ۴ انجام می‌شود، گفت: المپیاد بهره‌برداران شرکت انتقال گاز نیز در همین ارتباط متناسب با صلاحیت حرفه‌ای آنها برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در سیل امسال هیچ آتش‌سوزی و انفجاری در شبکه انتقال گاز نداشتیم که به معنای پایداری بالای شبکه است، ضمن این که میزان اتلاف گاز شبکه انتقال گازنیز در سال ۹۷ به ۲.۵ درصد کاهش یافت.

به گفته توکلی، پارسال ۱۵ درصد افزایش میزان انتقال گاز و ۲۳ درصد افزایش ضریب اطمینان انتقال گاز داشتیم، ضمن آن که با عقد تفاهم نامه هایی همچون تفاهم نامه میان شرکت انتقال گاز و سازمان فضایی ایران با هدف کسب اطلاعات و تحلیل‌های دقیق شبکه انتقال گاز، موفق به ایجاد شرایط بهتر در این زمینه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان، با بیان این که کشور ما در خاورمیانه از لحاظ حجم تاسیسات بی‌نظیر است، اظهار داشت: شبکه انتقال گاز ایران از لحاظ حجم خطوط و تاسیسات در آسیا اول و در جهان چهارم است، ضمن آن که

ایران از لحاظ حجم انتقال گاز در جهان بی نظیر است.

امسال ۱۴۰ مورد تعمیرات توربوکمپرسور در مجموعه انتقال گاز اجرا خواهیم کرد.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/14 - ١٦:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2707