صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

سرآمدی بین شرکت های گاز استانی؛ چشم انداز شرکت گاز استان چهارمحال و بختياري در افق 1404

مديرعامل شركت گاز استان چهار محال و بختياري از برخورداري 95.1 در صدي جمعيت شهري و روستايي استان از نعمت گاز طبيعي خبر داد و گفت: تاكنون بيش از 5 هزار و 600 كيلومتر شبگه گاز در سطح استان اجرا شده كه حدود 190 كيلومتر آن مربوط به سال 97 است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سيامك حیدری در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بيان اينكه در مجموع، اين مقدار شبكه گذاري، منجر به پذيرش بیش از 317 هزار و 700 مشترك گاز در سطح استان شده، شمار مشتركين سال گذشته را 12 هزار و 156 مشترک اعلام کرد و گفت: از اين تعداد بیش از 8 هزار مورد شهري و حدود 4 هزار مورد نيز روستايي است.

وي تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان را بیش از  183 هزار  انشعاب  اعلام كرد و گفت: از اين تعداد انشعاب نصب شده، تعداد 3186 مورد در سال 97 اجرا شده است .

مديرعامل شركت گاز استان چهار محال و بختياري ادامه داد: پروژه های مهم گازرسانی شرکت گاز استان که عمليات گازرساني در آنها جریان دارد با اعتباری بالغ بر 936 هزار میلیون ریال در حال اجراست.

وی سخت گذر بودن، جنگلي بودن، صعب العبور بودن و گذر از گردنه های برفگیر در برخی از نقاط با ارتفاع برفی بالغ بر 10 متر ارتفاع در فصول سرد سال را از خصوصیات اکثر پروژه های در حال اجرای این شرکت برشمرد و گفت: در جهت توجه به استفاده از سوخت پاک و در جهت کاهش آلایندگی محیط زیست تاکنون در سطح استان تعداد 39 ایستگاه CNG   راه اندازی شده است .

حیدری با اذعان به این نکته که چشم انداز شرکت گاز استان چهار محال و بختياري دست یابی به پوشش کامل گازرسانی و سرآمدی پایدار در سطح استان و بین شرکت های گاز استانی در افق 1404 است، از گازرسانی به شهر بازفت به عنوان چهلمین و آخرین شهر استان که در چهلمین سال انقلاب عملیات اجرایی آن آغاز شده و همچنین اجرای نیروگاه   خورشیدی 30 کیلوواتی با اعتباری بالغ بر 4000 میلیون، اجرای مانیتورینگ 21 ایستگاه تقلیل فشار و جایگاه CNG با اعتبار 12091 میلیون ریالی و پیشرفت فیزیکی 70 درصدی را تنها گوشه ای از اقدامات مهم شرکت گاز در سال 97 عنوان کرد و گفت: در مبحث برون سپاری نیز این شرکت در صدد برون سپاری کامل شهر فرخشهر می باشد که اقداماتی نیز در این راستا صورت گرفته است .

مدیرعامل شرکت گاز استان چهار محال و بختياري تعداد شهرهای گازدار استان در حال حاضر را 39 شهر از 40 شهر و تعداد روستاهای گازدار را 472 روستا از مجموع 946 روستا با ضریب نفوذ 95.1 در صدی در مجموع کل جمعیت شهری و روستایی عنوان کرد و گفت: در مبحث گازرسانی به صنایع کل استان در حال حاضر اعتباری بالغ بر 83000 میلیون ریال در دست اقدام  است و درحال حاضر با پیشرفت 35 درصدی مواجه می باشد .

حيدري با اشاره به کسب دو تندیس در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی در طی دوسال متوالی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدير از كليه همكاران بالاخص همكاراني كه در اجراي پروژه هاي گازرساني در مناطق سخت گذر تلاش شبانه روزي دارند، از همكاران خواست در جهت تقویت خدمت رسانی به مردم شریف استان و حفظ و ارتقای برند شرکت گاز استان از هیچ کوششی فروگذاری نکنند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/14 - ١٢:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1384