صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

برون‌سپاری فعالیت‌های پالایش گاز کشور با تکیه بر نیروهای متخصص و شركت‌های داخلی

سال ۹۸ نقطه عطفی در کاهش تصدی‌گری دولت در بخش پالایشی شرکت ملی گاز ایران است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن‌نیا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: به‌زودی اخبار خوبی در خصوص برون‌سپاری فعالیت‌های پالایشی کشور که یک رویکرد اعلام شده از سوی وزیر نفت و دولت است، اعلام خواهد شد.  

وی در ادامه افزود: واگذاری کامل خدمات پالایشگاهی و تولیدی در پالایشگاه های کشور ازجمله اقداماتی است که در این زمینه باید انجام شود ولی به علت ریسک بالای این مساله، دقت نظر بسیار زیادی باید وجود داشته باشد.

بهمن‌نیا با بیان این که اکنون شرکت های توانمندی در حوزه پالایش بوجود آمده اند، گفت: در حال حاضر، با تکیه بر نیروهای متخصص و شركت‌هايی كه در اين حوزه تجارب مناسب و حتي مشاركت‌هاي بين‌المللي دارند، می توان برون سپاری را به نحو احسن انجام داد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: در صنعت گاز پیوستگی تولید، حرف نخست را می‌زند و توقف معنا ندارد زیرا از ذخایر میدان مشترک پارس جنوبی بهره‌مند هستیم و کاهش یا توقف تولید گاز، خسارت های جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که براساس برنامه چشم‌انداز ۲۰ ساله، صنعت گاز کشور تا افق ۱۴۰۴ باید در سطح جهانی قرار گیرد، اعلام کرد: پارسال بیش از ۲۲۰ میلیارد مترمکعب گاز در کشور تولید شد که این موضوع به معنای حضور ایران در جایگاه سومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی در جهان است.

این مقام مسئول در ادامه افزود: همچنین در بخش صادرات هم با توجه به میزان تولید، تاکنون اقدامات بسیار خوبی انجام شده و تعامل بین ایران و دیگر کشورها، تجربه خوب و سازنده ای در این زمینه برای ما محسوب می شود.

بهمن نیا در پایان با بیان این‌که تعمیرات تاسیسات پالایشگاهی در کشور بر اساس شاخص‌های بین‌المللی پیش می‌رود، یادآور شد: در نمایشگاه امسال با توجه به این‌که شاهد ظرفیت بالای سازندگان تجهیزات گاز داخلی بودیم، می‌توانم این اطمینان را بدهم که شرکت ملی گاز با استفاده از صنایع داخلی می‌تواند نام‌گذاری امسال با عنوان رونق تولید را جامه عمل بپوشاند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/14 - ١١:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2328