صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

پایان گازرسانی و دستیابی به عنوان استان سبز در استان خراسان شمالی در سال 98

شرکت گاز استان خراسان شمالی با اتمام گازرسانی به 9 روستای باقیمانده با دستیابی به بهره مندی 99.2 درصدی روستایی و 100 درصدی شهری، جشن پایان گازرسانی و دستیابی به عنوان استان سبز را برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن‌رضا میر بلوکی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ضمن اعلام خبر فوق، افزود: از این رو تمرکز برنامه‌های شرکت و چشم‌انداز سال 98 بر ارایه سریع، بهره‌ور، باکیفیت، ایمن و نوآور خدمات استوار خواهد بود. لذا در راستای اهداف استراتژیک "ارتقای بهره‌وری" و "ارتقای سرعت و کیفیت خدمت‌رسانی به مشتریان" با تهیه زیر ساخت دیتا سنتر همگرا، ضمن افزایش بهره‌وری در سازمان، امکان توسعه خدمات غیرحضوری و اینترنتی شرکت به مشترکین فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین این شرکت در راستای اهداف استراتژیک "رشد حجم جایگزین در صنعت" و "پایداری در گازرسانی" موفق به کسب مجوز اجرای خط انتقال 16 اینچ تقویتی گرمه و جاجرم شده که با اجرای این خط، ضمن افزایش پایداری گاز در شهرستان‌های گرمه و جاجرم، گاز مورد نیاز طرح توسعه آلومینای جاجرم نیز تأمین می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با بیان این که تاکنون 100 درصد جمعیت شهری و 98.5 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند، افزود: توزیع عادلانه انرژی و گازرسانی به اقصی نقاط استان صورت پذیرفته، به گونه‌ایی که تعداد روستاهای گازدار در ابتدای دولت یازدهم 290 روستا بوده که اکنون به 737 روستا  رسیده و رشد 154 درصدی را در این زمینه رقم زده است، ضمن این که در ابتدای تشکیل دولت یازدهم، 16 شهر استان از نعمت گاز بهره‌مند بوده که با اتمام پروژه گازرسانی به شهرها، رشد 38 درصدی در این زمینه نسبت به ابتدای تشکیل دولت یازدهم مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی در ابتدای تشکیل شرکت گاز استان خراسان شمالی 15 درصد، در ابتدای تشکیل دولت یازدهم 49 درصد و هم اکنون به 98.5 درصد رسیده که نشان از تلاش و پشتکار مضاعف کارکنان شرکت گاز است خراسان شمالی دارد.

به گفته میربلوکی، در حال حاضر، 286 مصرف‌کننده عمده و صنعتی و 14 شهرک و نواحی صنعتی از نعمت گاز برخوردارند و 33 جایگاه CNG نیز در استان فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در خصوص میزان مصرف گاز در بخش نیروگاهی استان گفت: استان خراسان شمالی دارای یک نیروگاه سیکل ترکیبی با میانگین مصرف روزانه یک میلیون مترمکعب در 6 ماهه نخست سال و 5 میلیون مترمکعب در 6 ماهه دوم سال به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده استان است، همچنین 76 درصد مصارف گاز استان خراسان شمالی مربوط به 7 صنعت فوق عمده این استان می‌باشد.

این مقام مسئول در خصوص برنامه شرکت گاز استان خراسان شمالی برای گازرسانی به باقی‌مانده شهرها و روستاهای استان بیان کرد: عملیات گازرسانی به 9 روستای باقیمانده در حال اجرا است و جهت اتمام گازرسانی به این روستاها، 52 کیلومتر شبکه اجرا شده و 564 انشعاب نصب خواهد شد.

جایگزین شدن 80 درصد سوخت مایع در استان با گاز

وی اذعان کرد: شرکت گاز استان خراسان شمالی مفتخر است که در راستای مصوبه شورای اقتصاد، با اتمام گازرسانی به صنایع، 4 میلیون و 489 هزار لیتر سوخت مایع (معادل 80 درصد) را با گاز طبیعی جایگزین کرده است.

به گفته میربلوکی، 105 واحد از 112 واحد عمده و صنعتی مشمول دریافت یارانه، 13 مورد واحد عمده و صنعتی در سال 96 از نعمت گاز بهره‌مند شدند و 54 واحد عمده و صنعتی دیگر نیز تا 2 میلیون و 400 هزار لیتر مصرف سوخت مایع، گازدار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی با بیان اینکه توسعه گازرسانی در استان به منظور محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه انرژی در استان است، اظهار کرد: زیرساخت احداثی شرکت جهت گازرسانی به روستاها با نگاه اقتصادی و سرمایه‌ای به گونه‌ای طرح‌ریزی شده که از این انرژی پاک به عنوان موتور محرکه صنایع و واحدهای تولیدی استان نیز بهره گرفته شود.

جذب بیش از 22 هزار مشترک جدید گاز در سال 97

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 306 هزار واحد مسکونی تحت پوشش گاز و 253 هزار خانوار با 852 هزار نفر جمعیت از نعمت گاز بهره‌مند هستند، گفت: از این تعداد بیش از 22 هزار مشترک جدید به تعداد مشترکین گاز طبیعی در استان خراسان شمالی افزوده شده که در مجموع به بیش از 307 هزار مشترک رسیده، همچنین با نصب  بیش از10 هزار انشعاب جدید، مجموع انشعابات گاز استان به بیش از 168 هزار انشعاب رسیده است.

میر بلوکی ادامه داد: با اجرای 240 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در سال 97، میزان شبکه‌گذاری در استان به 7241 کیلومتر رسیده، در حالی که این میزان در ابتدای تشکیل دولت یازدهم 3636 کیلومتر بوده که به این ترتیب، رشد 99 درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه مسئولیت اجتماعی در این شرکت گفت: با توجه به اهمیت مسئولیت اجتماعی، ارتقای بهره‌وری و تصویر سازمانی شرکت به عنوان یکی از اهداف استراتژیک شرکت در نظر گرفته شده و با تعریف برنامه‌ها و پروژه‌ها در این خصوص در راستای دستیابی به آن اقدام شد، ضمن این‌که شاخص‌هایی جهت تعیین درصد تحقق این هدف استراتژیک تعیین و مورد پایش قرار گرفت.

وی در ادامه، ارائه طرح جهت گازدار کردن تمامی مدارس فاقد گاز استان، عملیات گازرسانی به 344 مدرسه فاقد اشتراک، همکاری نوسازی مدارس مبنی بر تهیه و نصب 1378 بخاری هرمتیک را نیز از مهم‌ترین اقدامات شرکت گاز استان خراسان شمالی و در راستای مسئولیت اجتماعی عنوان کرد.

میربلوکی با بیان اینکه در راستای هدف استراتژیک "ارتقای سرعت و کیفیت خدمات‌رسانی به مشتریان" و توجه به رعایت حقوق شهروندی، طرح قرائت و صدور آنی قبض در شهرهای استان اجرایی  شده، افزود: این در حالی است که شرکت گاز استان خراسان شمالی نخستین شرکت ارائه‌دهنده خدمات22 گانه از طریق سایت شرکت و اپلیکیشن موبایلی علاوه بر دفاتر پیشخوان در سطح کشور است.

وی در پایان در خصوص مهم‌ترین رویداد شرکت گاز استان در سال 97 توضیح داد: این شرکت همزمان با ادامه مراحل پایانی گازرسانی به روستاهای باقیمانده استان، در زمینه ارائه خدمات سریع و با کیفیت به مشترکین خود نیز موفق به پیاده‌سازی امکان درخواست و ارائه خدمات 22 گانه از طریق سایت اینترنت و اپلیکشین موبایلی و قرائت و صدور آنی قبض شد که در نتیجه اقدامات صورت گرفته، این شرکت موفق به کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجائی سال 97 استان و همچنین موفق به کسب تقدیرنامه 3 ستاره جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/14 - ١٠:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1402