صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

سال98؛هر روز گازرسانی به یک روستا و یک صنعت

سال 97؛ سالی پرافتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز خراسان جنوبی

سال 97 با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان خراسان جنوبی و در راستای توسعه شبکه گازرسانی و تحقق برنامه‌های شرکت ملی گاز ایران، اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بدون تردید فعالیت‌های صادقانه و دلسوزانه همه همکاران در بخش‌های مختلف شرکت طی سالی که گذشت موجب شد تا برنامه‌های شرکت به نحو مطلوبی محقق شود، بطوری که علاوه بر ارائه خدمات به مشترکین و استمرار گازرسانی در سراسر استان، با گازدار شدن 200 روستا، تعداد روستاهای گازدار استان به 492 روستا معادل 61 درصد خانوار تحت پوشش افزایش یافت.

وی  با بیان این که سال گذشته، پوشش روستایی این استان 61 درصد بوده و تا پایان سال جاری جمعیت پوشش روستایی نیز به 85 درصد افزایش خواهد یافت،افزود: همچنین در این سال، با گازرسانی به 4 شهر، کلیه شهرهای استان معادل 99 درصد خانوار شهری تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفت.

هاشمی تصریح کرد: به موازات خدمات‌رسانی در بخش‌های شهری و روستایی در سال گذشته، گازرسانی به واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی نیز با جدیت در برنامه شرکت قرار داشت؛ به نحوی که  497 واحد صنعتي، خدماتی و تولیدی به شبکه گاز طبیعی متصل شدند و در این راستا تعداد صنایع گازدار استان به  1005 واحد افزایش یافت تا سال 97 به عنوان سالی پر افتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز استان خراسان جنوبی ثبت شود.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته تعداد 16310 انشعاب در استان نصب شده که از این تعداد 4820 انشعاب در شهرها و 11490 انشعاب در روستاهای استان نصب شده، همچنین 1807 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در سطح استان اجرا شده که از این میزان 227 کیلومتر در بخش شهری و 1580 کیلومتر در بخش روستایی است.

وی با اشاره به  سهم 53 درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش نیروگاهی نسبت به مصرف کل استان در سال گذشته، افزود: بخش نیروگاهی استان در این مدت با مصرف 798 میلیون متر مکعب ، بیشترین مصرف و پس از آن بخش‌هاي خانگي، تجاري و عمومي با مصرف بالغ بر 413 ميليون مترمكعب، 27 درصد ميزان مصرف گاز طبیعی در استان در سال گذشته را به خود اختصاص داده، ضمن آن که در بخش‌هاي صنعتي، سيمان و حمل و نقل نيز در مجموع 20 درصد گاز طبيعي در استان مصرف شده و تعداد 24 جایگاه CNG  در استان فعال است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت بیان داشت: ذات فعالیت شرکت‌های گاز استانی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی است؛ جایگزینی سوخت مایع با گاز طبیعی و کاهش آلودگی هوا، کمک به توسعه جوامع محلی با گازرسانی به شهرها و روستاها که در نهایت به توسعه کشور کمک می‌کند؛ ازجمله مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت است.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه‌های متعدد از جمله حوزه آب و پساب، آلاینده‌های هوا، مدیریت انرژی، فرهنگ‌سازی محیط زیست، حوزه کارکنان و مشتریان و جوامع محلی، اقدامات متعدد و قابل قبولی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در این شرکت انجام شده است.

گازرسانی به 200 روستا و 497 واحد صنعتی؛ مهم‌ترین رویداد سال 97

هاشمی گازرسانی به شهرهای مرزی و محروم نهبندان، شوسف، درح و گازرسانی به شهر دیهوک به عنوان آخرین شهر فاقد گازاستان از طریقCNG ، همچنین گازرسانی به 200 روستا و 497 واحد صنعتی را به عنوان مهم‌ترین رویداد شرکت گاز در سال 97 عنوان کرد و افزود: این حجم گازرسانی نسبت به سال‌های گذشته در استان بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در خصوص برنامه و چشم‌انداز این شرکت برای سال 98 اظهار داشت: گازرسانی به حفره‌های خالی شهرهای گازدار در برنامه سال 98 قرار دارد، همچنین با توجه به بند "د" تبصره یک قانون بودجه سال 98، پیش‌بینی می‌شود تعداد 270 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند که با گازدار شدن این روستاها، درصد خانوار روستایی به 81 درصد خواهد رسید و در صورت اخذ مجوزهای لازم از ستاد شرکت ملی گاز ایران و تصویب و تأمین اعتبار مورد نیاز، عملیات اجرایی گازرسانی به بیش از 300 روستا نیز آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان در خصوص گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی‌مانده استان نیز گفت: کلیه شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده و گازرسانی به حفره‌های خالی شهرهای گازدار بصورت سالیانه با توجه به درخواست متقاضیان انجام می‌شود، ضمن آن که گازرسانی به روستاهای دارای قابلیت گازرسانی نیز در برنامه شرکت قرار دارد،  بطوری‌که اخذ مجوز جهت گازرسانی به حدود 300 روستا از ستاد شرکت ملی گاز ایران در دست پیگیری است که در صورت تأیید، تصویب و اعتبار مورد نیاز در برنامه شرکت گاز استان قرار خواهد گرفت.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/13 - ١٠:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1320