[Part_Marquee]
چهارشنبه 2 خرداد 1397   17:36:34

نظرات انتقادات شکایات


سامانه ارتباط با مشتریان

مشاهده گازبهاء

   مشاهده قبض گاز

بازدید از این بخش:

تعداد بازديد اين صفحه: 339

راه اندازی نخستین مرکز مدیریت و کنترل خوردگی در اصفهان 
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، با توجه به حساسیت، اهمیت و نقش سیستم حفاظت در برابر زنگ زدگی خطوط لوله گاز، نخستین مرکز مدیریت  
---------------------------

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، با توجه به حساسیت، اهمیت و نقش سیستم حفاظت در برابر زنگ زدگی خطوط لوله گاز، نخستین مرکز مدیریت و کنترل خوردگی در شرکت گاز استان اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در این خصوص گفت: به منظور بررسی همه جانبه مشکلات سیستم حفاظت از زنگ ،پایش خوردگی وکاهش هزینه های ناشی از آن، کارگروه تخصصی حفاظت کاتدی در سال 1387 با حضور نمایندگانی از واحدهای خدمات فنی و مهندسی ، بازرسی فنی، بهره برداری و برنامه ریزی، تشکیل گردید و پس از بررسی نتایج حاصله طرح استقرار مرکز مدیریت و خوردگی در سال 1394 به تصویب رسید.
سید مصطفی علوی بیان داشت: در ابتدا فاز مطالعاتی وشناسایی شرکت های تولید کننده لوله و تجهیزات گازرسانی آغاز گردید و در پی آن نخستین ایستگاه کنترل و مانیتورینگ به صورت پایلوت در ایستگاه cps  نبوی منش در سال 1389 به مرحله ی اجرا درآمد و درسال1394 پنج ایستگاه cps   منطقه سمیرم با توجه به دوری از مرکز و صعب العبور بودن مسیر دسترسی به ایستگاه جهت پیاده سازی این طرح انتخاب و در سال 1395 اجرایی شد.
 وی افزود: همزمان با جانمایی ایستگاه و آغاز فاز مطالعاتی طرح ، دو نرم افزار تخصصی مورد نیاز نیز شناسایی شده که در این راستا نرم افزار حفاظت کاتدی به همراهdata logger  در قالب پروژه ای پژوهشی به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تهیه نقشه های یکپارچه از مناطق و نواحی گازرسانی سطح استان، تجهیز تمامی ایستگاه ها  cps استان به سیستم کنترل و مانیتورینگ حفاظت کاتدی، تغذیه اطلاعات مربوط به اندازه گیری های دوره ای وایجاد تحلیل های پیشرفته اطلاعات حفاظت کاتدی در نرم افزار تخصصی حفاظت کاتدی، تعیین نقاط بحرانی شبکه های گاز و مانیتورینگ آنها و استقرار نظام مدیریت خوردگی را از اهداف مهم این مرکز عنوان کرد .
مهندس علوی، با بیان اینکه ایستگاه های حفاظت از زنگ هر 15 روز یکبار مورد بازدید و بازرسی قرا ر می گیرند تصریح کرد: با استفاده از این سیستم می توان ایستگاه های حفاظت کاتدی(CPS ) را از راه دور،بصورت مکانیزه و آنلاین مانیتور و کنترل نمود .
وی،بیان داشت: در یک نرم افزار امکان ثبت و اطلاع حوادث غیر مترقبه و رویدادها از جمله؛ خرابی ترانس، سرقت ترانس قطعی و افت ولتاژ برق و...در ایستگاه ها، در این نرم افزار فراهم شده که این امربا توجه به تعدد و فراوانی ایستگاه های حفاظت از زنگ در سطح استان بسیار بهینه و کارآمد می باشد.
مهندس علوی گفت: دریافت پیام های هشدار بلافاصله پس از وقوع هرگونه حادثه، کنترل و تنظیم ولتاژ ترانس ها با توجه به وضعیت ایستگاه به صورت هوشمند و اتوماتیک، امکان مشاهده ودریافت گزارش از تمامی وقایع و آخرین وضعیت ایستگاه ها ، جلوگیری از بروز خطای انسانی در زمان اندازه گیری و تنظیم ایستگاه ها از دیگر مزیت های سیستم کنترل و مانیتورینگ حفاظت کاتدی در شرکت گاز استان اصفهان برشمرد. 
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: در نرم افزار تخصصی دیگر موجود در این سیستم، وضعیت حفاظت کاتدی شبکه گازرسانی سطح استان را می توان در هر لحظه مشاهده و درصورت وجود نواقص در جهت رفع آن اقدام کرد.
مهندس علوی، با اشاره به بهره وری و مقرون به صرفه بودن این سیستم در مقایسه با روش های سنتی خاطر نشان ساخت: این سیستم قابلیت نصب بر روی تمامی ترانسفور رکتی فایر های موجود در کشور را دارد واز افزایش دقت وقابلیت اطمینان بالایی نیز برخوردار است.
 
  

ravabet_omumi@nigc-isfahan.ir:ارتباط با روابط عمومی;
    شماره تلفن5رقمی اداره مرکزی:38132   خارج از استان اصفهان38132-031
       

;شماره تلفن گویا روابط عمومی: 36286363; شماره تلفن روابط عمومی: 36279869


مجری سایت : شرکت سیگما