[Part_Marquee]
يكشنبه 3 تير 1397   17:21:17

نظرات انتقادات شکایات


سامانه ارتباط با مشتریان

مشاهده گازبهاء

   مشاهده قبض گاز

بازدید از این بخش:

تعداد بازديد اين صفحه: 147

نصب پکیج تصفیه فاضلاب و اصلاح روش های آبیاری در ادارات گازرسانی زرین شهر و قهدریجان 
در راستای بهینه سازی مصرف و حفاظت از منابع آب، اصلاح روش آبیاری فضای سبز از غرقابی به قطره ای در ادارات گازرسانی استان اصفهان اجرایی شده و خواهد شد 
-----------------------------
در راستای بهینه سازی مصرف و حفاظت از منابع آب، اصلاح روش آبیاری فضای سبز از غرقابی به قطره ای در ادارات گازرسانی استان اصفهان اجرایی شده و خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان مدیرعامل این شرکت افزود: در راستای بهینه سازی مصرف و حفظ منابع آب، طرح اصلاح روش آبیاری فضای سبز از غرقابی به قطره ای،  از سال گذشته  آغاز و در برخی از ادارات گازرسانی  برنامه ریزی واجرایی شده است.
سید مصطفی علوی،بیان داشت: به منظوراستفاده بهینه از منابع جهت کاهش مصرف آب و استفاده مجدد از فاضلاب، تهیه و نصب پکیج تصفیه فاضلاب در دستور کار قرار گرفت  که طی آن سال گذشته این پکیج در سه اداره نصب گردید و در اداره گاز زرین شهر و قهدریجان نیز ظهر امروز نصب و به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص  پکیج تصفیه فاضلاب در این دو اداره بیان داشت: در شبانه روز میزان 1.2متر مکعب پساب با روش تصفیه پساب از نوع لجن فعال ( SBR) در 4فاز پرشدن تانک، هوادهی، ته نشینی، تخلیه تصفیه می شود که البته میزان آب مذکور به فاضلاب تولیدی بستگی دارد.
وی گفت: دستگاه های استفاده شده در این پکیج، مطابق با تکنولوژی روز ،دارای استاندارد های لازم ، تابلو برق مجهز به سیستم PLC با دو حالت دستی و اتوماتیک، فیلتر شنی از جنس فایبرگلاس جهت حذف ذرات معلق و پمپ انتقال پساب تصفیه شده به مخزن ذخیره آب فضای سبزمی باشد
علوی،میزان هزینه سرمایه گذاری برای تهیه، ساخت و نصب هر پکیج را بالغ بر 250 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با استفاده از این پکیج ،سالانه300 متر مکعب آب صرفه جویی می شود .
وی در ادامه، هزینه صرفه جویی حاصل از پساب تصفیه شده با فرض تامین آب با تانکر و خرید آزاد آب را 30 میلیون ریال، هزینه صرفه جویی حاصل از تهیه ، حمل و پخش کود را 10میلیون ریال برآورد کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح زیست محیطی طی گذشت 7سال و نیم ،هزینه  سرمایه بازگشت می شود.
مهندس علوی گفت: سیستم آبیاری قطره ای اداره گاز قهدریجان با هزینه ای بالغ بر 90 میلیون ریال برای پوشش 2 هزار و200متر مربع تحت اجرایی گردید و در اداره گاز زرین شهر نیز  برای تامین آب مورد نیاز مخزن ذخیره فضای سبز ، یک حلقه چاه آب مورد بهسازی و بازسازی قرار گرفت.
 
  

ravabet_omumi@nigc-isfahan.ir:ارتباط با روابط عمومی;
    شماره تلفن5رقمی اداره مرکزی:38132   خارج از استان اصفهان38132-031
       

;شماره تلفن گویا روابط عمومی: 36286363; شماره تلفن روابط عمومی: 36279869


مجری سایت : شرکت سیگما